Katalogowanie automatyczne powoduje brak kontroli nad dokonywanymi wpisami i sianie spamu. Każdy kolejny wpis tej samej kopii tekstu jest spamem. Wpisy te nie mają dużej wartości i nie są brane w ocenie jakości strony przez wyszukiwarki internetowe. Możesz za nie zostać ukarany.
Najnowocześniejsze oprogramowania tego typu posiadają możliwość zmiany dodawanego do katalogów tekstu poprzez zastosowanie synonimów w tekście. Z uwagi na dość schematyczne działanie mechanizmów dodawania zamieszczany tekst wygląda niechlujnie i prawdę mówiąc, w większości przypadków, nie nadaje się do czytania. Doświadczeni moderatorzy szanujących się katalogów są w stanie bez problemu rozpoznać generowany tekst przez generatory artykułów. Katalogowanie automatyczne nie wymaga, z wyjątkiem przygotowania artykułu przed dodaniem, żadnej większej pracy. Wyjątkowo dobrze przygotowany artykuł do przedruku, podkreślam słowo „wyjątkowo” działa dość skutecznie nawet przy wykorzystaniu automatów. Tego niestety nie da się nauczyć w kilka minut.
Jedną z najważniejszych zalet katalogowania automatycznego jest oszczędność czasu i szybki przyrost BL. Tu musisz się zastanowić, co jest ważniejsze dla twojej strony – jakość czy ilość. W dłuższym czasie automatyczne dodawanie do katalogów szkodzi twojej stronie. Pomiędzy katalogowaniem automatycznym i ręcznym pojawia się pojęcie: katalogowanie półautomatyczne. Tu autorzy oprogramowania nie tylko zatroszczyli się o generatory synonimów podczas przygotowywania artykułów do umieszczania w katalogach, poszli nawet dalej i umożliwili obsługującemu oprogramowanie zadecydować o miejscu wpisu artykułu.
Wybór kategorii i podkategorii w dalszym ciągu pozostaje automatyczny – określony z góry, ale rozwiązuje to problem zabezpieczeń katalogów przed dodawaniem spamu – zwłaszcza tych najlepszych. Przy katalogowaniu półautomatycznym oprogramowanie wybiera za ciebie kategorie i podkategorie, generuje odpowiednie fragmenty wpisu i pozostawia ci ręczne przepisanie tokena czy udzielenie odpowiedzi na zadawane hasło zabezpieczające.
Tego typu katalogowanie jest bardziej czasochłonne. Wymaga obsługi ręcznej i przy dobrej organizacji synonimów w artykule generującym, daje znacznie lepsze efekty niż całkowity, pozostawiony bez kontroli automat.
Polityka prywatnosciNasza strona korzysta z ciasteczek. Korzystając z naszej witryny wyrażasz zgodę na zapisywanie ich zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.