• Tires CMS - kompleksowy system dla branży oponiarskiej
    Szczegóły projektu
  • Travel CMS - oprogramowanie dla biur podróży
    Szczegóły projektu

Aktualności

Opublikowano: 2011-02-02
Zdobywanie linków (backlinks - BL) do własnej witryny internetowej jest jednym z najważniejszych i jednocześnie jednym z najtrudniejszych zadań, jakie należy wykonać, aby uzyskać wysoką pozyc...
Opublikowano: 2010-08-29
Większość osób wie, że bycie na pierwszych pozycjach wynikach wyszukiwania Google pociąga za sobą wzrost oglądalności strony a przez to i sprzedaży. Na nieszczęście wielu jeszcze nie wie, ...
Opublikowano: 2010-08-28
Rozpoczynając dyskusję na temat gęstości słów kluczowych na stronie internetowej (ang. Keywords Density) należny wyjaśnić czym jest słowo kluczowe. Słowo kluczowe jest to słowo, które uż...
Opublikowano: 2010-08-26
Zacznijmy artykuł od zbadania słów kluczowych na odpowiednim poziomie konkurencji. Najprostszym sposobem jest otwarcie wyszukiwarki internetowej www.google.pl i wpisania w wyszukiwarkę potencjalni...
Opublikowano: 2010-08-25
Twoja strona internetowa będzie stanowiła dla ciebie jedynie koszt finansowy, jeśli jej użytkownicy nie staną się twoimi klientami. Z tego powodu bardzo ważnym jest zapoznanie się z kilkoma uw...

Co muszę wiedzieć o SEO

Dodano: 2010-08-29

Większość osób wie, że bycie na pierwszych pozycjach wynikach wyszukiwania Google pociąga za sobą wzrost oglądalności strony a przez to i sprzedaży.

Na nieszczęście wielu jeszcze nie wie, jak działa SEO (search engine optimization) i czego mogą się spodziewać. Niektórzy webmasterzy nadal oczekują, że ich strony będą wyświetlane na pierwszej stronie wyników wyszukiwania Google zaledwie już po zgłoszeniu do wyszukiwarki.

Takie myślenie działało kilka lat temu, dzisiaj już niestety nie działa.

1. SEO potrzebuje czas

Nie ma możliwości, abyś dzisiaj dokonał optymalizacji swojej strony, a jej wyników oczekiwał jutro albo w następnym tygodniu. SEO potrzebuje czasu na odnalezienie twojej nowo zoptymalizowanej strony, musi również odszukać nowe linki prowadzące do twojej witryny, musi zaktualizować index itp.

2. Musisz dokonać zmian na swojej stronie

Jeśli chcesz uzyskać wysoką pozycję w rankingach wyszukiwarek na określone słowo kluczowe, to to musi ono pojawić się na twojej stronie internetowej. Jest możliwym zdobycie wysokiej pozycji  w rankingach wyszukiwarek na słowa kluczowe, które nie widnieją na  stronie jeśli wiele stron internetowych zawiera link do twojej witryny, który posiada anchior tekst będący twoim słowem kluczowym. Oczywiście są to wyjątki.

Generalnie słowo kluczowe, które ma znajdować się w wynikach wyszukiwania wyszukiwarek musi znajdować się na twojej właściwie zoptymalizowanej stronie internetowej. Z tego powodu, musisz tak zmodyfikować kod HTML strony, aby roboty internetowe miały łatwiejszą możliwość odnalezienia twoich słów kluczowych podczas przeszukiwania twojej strony.

3. Potrzebujesz linki i to dobre linki

Dobre backlinks są kluczem do wysokiej pozycji w rankingach w Google. Automatyczne dodawanie linków  zwrotnych zazwyczaj nie pomagają w rankingach twojej witrynie, a w niektórych przypadkach mogą nawet doprowadzić do zakazu indeksowania twoich linków w Google.

Generalna zasada mówi, że im łatwiej zdobędziesz link, tym mniejszy jest jego wpływ na pozycje twojej witryny internetowej w Google. Linki prowadzące do twojej witryny być z witryn o relatywnej tematyce i powinny zawierać twoje słowa kluczowe w tekście linku.

Im bardziej twoja strona jest atrakcyjna, tym łatwiej będzie zdobyć dobry link. Twoja strona powinna zawierać na tyle wartościową treść, aby warto było do niej linkować.

4. Używaj właściwych słów kluczowych

Jeśli optymalizujesz stronę zespołu rockowego to wydawałoby się, że myślenie powinno byś kierowane na słowo kluczowe „mp3”. Byłoby fajnie ale nie ma to zupełnie sensu. Ludzie, którzy szukają „mp3” byliby zainteresowani odnalezieniem np: mp3 odtwarzacze, mp3 dekodery, najlepsze piosenki na mp3, generalną informacją o formacie mp3 itp.

Kiedy trafią na witrynę zespołu rockowego poprzez wyszukanie „mp3”, nie odnajdą na niej informacji, którą szukają. Zawsze optymalizuj swoją stronę internetową dla słów kluczowych, które przyciągną do niej właściwych ludzi. Dla przykładu zastosuj słowo kluczowe: „zespół rockowy miasto”.

5. Musisz myśleć realistycznie

Bycie na pierwszej pozycji w wynikach wyszukiwania wyszukiwarek dla słów o bardzo wysokiej konkurencji jak nap : „mp3” jest możliwe. Musisz wiedzieć, że twoja konkurencja istnieje tam znaczenie dłużej i posiada już pewną ilość backlinks – linków wstecznych. Będzie bardzo trudno pokonać tą konkurencję.

Jeśli masz stronę internetową z zaledwie kilku stronach, a twoja konkurencja posiada strony internetowe z forami, portalami społecznościowymi, blogami itp. to musisz znaczenie popracować nad swoją stroną. Zadaniem wyszukiwarek internetowych jest pokazanie najbardziej relatywnych wyników wyszukiwania dla danego słowa kluczowego czy frazy kluczowej.

Jeśli koniecznie chcesz uzyskać wysoki ranking np. "mp3", zacznij od używania mniej konkurencyjnych słów kluczowych, a następnie przejdź do bardziej konkurencyjnych. Wyszukiwarki internetowe muszą najpierw zaufać twojej witrynie internetowej, zanim pozwolą ci rankować na wysokich pozycjach dla bardzo konkurencyjnych słów kluczowych.

6. Musisz wyznaczyć właściwe cele

Pozycjonowanie stron nie jest to uzyskanie wysokiego Google PR (ang. Page Rank). Chodzi o zdobycie wysokich pozycji dla właściwych słów kluczowych, dzięki którym właściwi użytkownicy trafią na twoją stronę internetową.  Celem optymalizacji pod kątem wyszukiwarek jest zwiększenie sprzedaży.

Nie staraj się umieszczać na twojej stronie wszelkich możliwych słów kluczowych, nawet jeśli są one związane z twoją działalnością. Musisz nastawić się na te słowa kluczowe, które które przyniosą ci nabywców na oferowane przez ciebie dobra czy usługi.

W praktyce, bardzo długo czasu zajmuje odnalezienie właściwych słów kluczowych. Jednym ze sposobów jest Google Adwords PPC lub śledzenie konwersji.

Wiemy, że robienie właściwych rzeczy ze słowami kluczowymi jest trudne. Nasi technicy, krok po kroku pomogą ci zoptymalizować twoją stronę internetową, na najbardziej relatywne słowa kluczowe dla twojej witryny, abyś uzyskał jak najwyższe pozycjie  w wyszukiwarkach internatowych.

Skontaktuj się z nami wykorzystując formularz kontaktowy

Przewiń do góry

Copyright 2018  © PAP Computer. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Polityka prywatności

PapComputer.pl

Nasza strona korzysta z ciasteczek. Korzystając z naszej witryny wyrażasz zgodę na zapisywanie ich zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Zamknij okno

Polityka prywatnosci