• Travel CMS - oprogramowanie dla biur podróży
    Szczegóły projektu
  • Tires CMS - kompleksowy system dla branży oponiarskiej
    Szczegóły projektu

Aktualności

Opublikowano: 2011-02-02
Zdobywanie linków (backlinks - BL) do własnej witryny internetowej jest jednym z najważniejszych i jednocześnie jednym z najtrudniejszych zadań, jakie należy wykonać, aby uzyskać wysoką pozyc...
Opublikowano: 2010-08-29
Większość osób wie, że bycie na pierwszych pozycjach wynikach wyszukiwania Google pociąga za sobą wzrost oglądalności strony a przez to i sprzedaży. Na nieszczęście wielu jeszcze nie wie, ...
Opublikowano: 2010-08-28
Rozpoczynając dyskusję na temat gęstości słów kluczowych na stronie internetowej (ang. Keywords Density) należny wyjaśnić czym jest słowo kluczowe. Słowo kluczowe jest to słowo, które uż...
Opublikowano: 2010-08-26
Zacznijmy artykuł od zbadania słów kluczowych na odpowiednim poziomie konkurencji. Najprostszym sposobem jest otwarcie wyszukiwarki internetowej www.google.pl i wpisania w wyszukiwarkę potencjalni...
Opublikowano: 2010-08-25
Twoja strona internetowa będzie stanowiła dla ciebie jedynie koszt finansowy, jeśli jej użytkownicy nie staną się twoimi klientami. Z tego powodu bardzo ważnym jest zapoznanie się z kilkoma uw...

Efektywność Słów Kluczowych Keyword Efficiency Index KEI

Dodano: 2010-08-26

Zacznijmy artykuł od zbadania słów kluczowych na odpowiednim poziomie konkurencji. Najprostszym sposobem jest otwarcie wyszukiwarki internetowej www.google.pl i wpisania w wyszukiwarkę potencjalnie szukanego słowa kluczowego czy frazy kluczowej.

Po naciśnięciu na „Szukaj w Google” zostaną pokazane ci wyniki twojego wyszukiwania dla danego słowa kluczowego czy frazy kluczowej. W prawym górnym rogu pojawią się pewne dane statystyczne zaczynające się od „Wynik 1 – 10 z około … „ i tu zawarta informacja, jak wiele stron konkuruje ze sobą dla wybranego przez ciebie słowa czy frazy kluczowej.

Wyniki 1 z 10 oznacza, że Google pokazało 10 najbardziej relatywnych wyników wyszukiwania. Oczywiście wykorzystując ustawienia Google to może być 1 – 20 czy 1 - 50.

Sugerujemy ci poświęcenie niedługiego czasu i zrobienie tego badania dla każdego rozważanego przez ciebie słowa czy frazy kluczowej.

Teraz, kiedy już wiesz, jak duża jest konkurencja dla danego słowa czy frazy kluczowej zapewne chciałbyś wiedzieć, jak dużo użytkowników internetu odwiedzi twoją stronę przy użyciu wybranych słów czy fraz kluczowych. Mimo wszystko, jeśli milion osób szuka każdego dnia tego samego słowa czy frazy kluczowej i istnieje dla nich tylko kilkaset stron konkurencyjnych, oczekiwałbyś odwiedzin na własnej stronie, prawda. I tu się bardzo mylisz.

Jeśli twoja strona internetowa nie znajduje się przynajmniej w pierwszej 20 na szukane słowa czy frazy kluczowe to nie licz na to.

Czy znasz regułę 80 na 20. Kiedy grasz z wyszukiwarkami jest to bardziej jak reguła 99 na 1. Oznacza to, że 99 % internautów skupia się na otwarciu tylko pierwszych 20 stron wyświetlanych w wynikach wyszukiwania wyszukiwarek dla wyszukiwanych słów czy fraz kluczowych. Dla pozostałego 1 % pozostaje pozostała część wyników wyszukiwania. Może jest to trudne do zrozumienia, ale w rzeczywistości dokładnie tak jest.

Nie tylko należałoby się upewnić, że konkurencja na dane słowo czy frazę kluczową jest nie za mocna, ale również musisz mieć pewność, że ludzie rzeczywiście wyszukują danego słowa czy frazy kluczowej.

Jakie korzyści przyniesie ci bycie na 1 pozycji w wynikach wyszukiwania wyszukiwarki, jeśli dane słowa czy frazy kluczowe nie są wyszukiwane przez ludzi – żadne.

Istnieją dwie metody, które pozwolą ci sprawdzić, czy ludzie szukają danego słowa czy frazy kluczowej.

1. Najprostszą i zarazem najtańszą metoda jest prosty eksperyment. Użyj własnych słów czy fraz kluczowych i po miesiącu sprawdź statystyki odwiedzin swojej witryny internetowej. Przed rozpoczęciem eksperymentu upewnij się, że twój hostingodawca jest w stanie zaopatrzyć się w tego typu statystyki lub jest w stanie dostarczyć ci odpowiednie wyniki oparte na statystykach serwera zawierające informacje o słowach czy kluczowych użytych przez użytkowników twojej witryny podczas procesu wyszukiwania w wyszukiwarkach.

Może się okazać, że dodanie tych słów, które wcześniej nie brane były przez ciebie pod uwagę, spowoduje wzrost odwiedzin na twojej witrynie. W przypadku, kiedy zależny ci na czasie, zalecamy skorzystanie z drugiej metody.

2. Najszybszą metodą jest skorzystanie z niestety płatnego oprogramowania. Najpopularniejszym z nich jest Word Tracker. Program ten jest fantastycznym rozwiązaniem, dla tych, którzy nie mają czasu na miesięczne oczekiwania na wyniki eksperymentu i w rezultacie na uzyskanie bardzo cennej informacji.

Zarówno Word Tracker jak i inne programy tego typu opierają swoje wyniki na KEI Wskaźnik Efektywności Słów Kluczowych (ang. Keyword Efficiency Index).

Przy wykorzystaniu zaawansowanej formuły matematycznej dla dowolnego słowa kluczowego jest przypisana pewna liczba – im wyższa tym lepiej. W zależności od nasilenia konkurencji na dane słowo czy frazę kluczową w porównaniu do liczby wyszukań danego słowa czy frazy kluczowej w danym okresie czasu.

Jeśli zależny ci na jak najszybszej informacji co do trafnego doboru słów czy fraz kluczowych dla swojej witryny internetowej, skorzystaj z ogólnie dostępnego w sieci internetowej oprogramowania Word Tracker. Opłaty za skorzystanie z tego oprogramowania naliczane są zarówno za 1 dzień korzystania ok 8 USD dla tych, którzy są zainteresowani jednorazową informacją, czy za konkretny czas np.: 1 rok ok 260 USD, dla tych, którzy chcą tą informację posiadać każdorazowo.

PAPComputer, w trosce o własnych klientów oferuje sprawdzenie efektywności dobranych słów czy fraz kluczowych, nie dość, że szybko to jeszcze całkowicie bezpłatnie. Jeśli w dalszym ciągu nie wiesz, czy masz prawidłowo dobrane słowa czy frazy kluczowe i zastanawiasz się, czy kryją się za nimi ludzie, skontaktuj się z nami korzystając z formularza kontaktowego.

PAPComputer - Efektywność Słów Kluczowych - KEI

Przewiń do góry

Copyright 2018  © PAP Computer. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Polityka prywatności

PapComputer.pl

Nasza strona korzysta z ciasteczek. Korzystając z naszej witryny wyrażasz zgodę na zapisywanie ich zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Zamknij okno

Polityka prywatnosci