• Tires CMS - kompleksowy system dla branży oponiarskiej
    Szczegóły projektu
  • Travel CMS - oprogramowanie dla biur podróży
    Szczegóły projektu

Aktualności

Opublikowano: 2017-03-15
Dla apteki Galmed zaprojekowaliśmy rozbudowany sklep online z ciekawymi integracjami, dużą ilością produktow i codziennymi aktualizacjami stanów magazynowych. Projekt dostępny jest tutaj Apteka...
Opublikowano: 2016-08-05
Dla naszego długoletniego Klienta, właściciela portalu Kuptravel.pl odświeżyliśmy szatę graficzną oraz unowocześniliśmy oprogramowanie. Jest ono oparte na systemie TravelCMS naszego autorstw...
Opublikowano: 2013-10-15
Kolejny ciekawy projekt opuścił nasze biuro. NajlepszyProjekt.pl to zmodyfikowany sklep eShop+ oferujący bardzo duży wybór projektów domów jednorodzinnych, wielorodzinnych, rezydencji czy gara...
Opublikowano: 2013-09-20
Zapraszamy do nowego sklepu internetowego naszego autorstwa - http://crystalbathroom.ie/...
Opublikowano: 2013-06-06
Uruchomiliśmy serwis z hurtową sprzedażą produktów i wyposażenia dla gastronomii. Rozbudowana wyszukiwarka produktów pozwala swobodnie poruszać się po sklepie - znajduje się tutaj ponad 6000...

Błąd 404 czym jest, jakie ma znaczenie

Dodano: 2010-08-21

Każdy z nas, serfując po internecie, niejednokrotnie napotkał komunikat:

HTTP 404 not found
the requested URL was not found on this server.

Komunikat ten ukaże się podczas otwierania strony internetowej, która w rzeczywistości nie istnieje. Błąd ten najczęściej pojawia się kiedy wklepujesz zły adres URL albo zamieszczony pod tekstem link jest nieprawidłowo zapisany.

Jakie ma to znaczenie dla klientów

Treść tego błędu nie zawsze jest identyczna. Dla użytkowników internetu jest nieintuicyjna i nieprzyjazna. Istnieje bardzo małe prawdopodobieństwo, że po ukazaniu się tego błędu użytkownik w dalszym ciągu będzie korzystał z twojej witryny internetowej.

Użytkownicy internetu, którzy spotykają się z "404 not found" na przeglądanej stronie internetowej, z twojego punktu widzenia, są użytkownikami straconymi, prawdopodobnie nie powrócą już na twoją witrynę a w przypadku sklepu internetowego nie dokonają zakupu.

Zbudowanie niestandardowej strony błędu 404, pozwala w większości przypadków na zatrzymanie użytkowników na twojej witrynie i przekierowanie ich we właściwe jej miejsce.

Jak zbudować stronę błędu 404

Dla zainteresowanych pokazujemy jak może wyglądać kod HTML dla błędu 404:


PrzepraszamyPrzepraszamy, Strona nie istnieje. Nastąpi teraz przekierowanie na naszą stronę główną.

Zastosowanie powyższego kodu HTML pozwoli na przekierowanie użytkowników twojej nieistniejącej witryny internetowej na stronę główną www.twoja-nazwa-domeny.pl.

Oczywiście może to być dowolnie wskazana w adresie URL kodu strona i nie koniecznie musi to być strona główna. Nie musisz również informować użytkowników swojej witryny, że „Przepraszamy, Strona nie istnieje. Nastąpi teraz przekierowanie na naszą stronę główną”.

Treść tego komunikatu może być dowolna np: strona nie jest już dostępna.

Jeśli masz do dyspozycji programistę, możesz zaprojektować stronę błędu 404 używając własnej niepowtarzalnej szaty graficznej.

Jak widzisz zastosowanie strony błędu 404 ma duże znaczenie dla sukcesu twojej witryny. Ludzie często popełniają błędy przy wpisywaniu adresów URL witryn, które mają powiązania do nieistniejących stron czy stron, które zostały usunięte.

Stosując strony błędów na swojej witrynie internetowej czynisz ją łatwiejszą i bardziej przyjazną dla użytkowników.

Większość hostingodawców posiada w swojej ofercie możliwość zbudowania własnej strony błędu 404. Zapytaj ich o to, jeśli nie, skontaktuj się z nami.

PaP Computer

Przewiń do góry

Copyright 2018  © PAP Computer. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Polityka prywatności

PapComputer.pl

Nasza strona korzysta z ciasteczek. Korzystając z naszej witryny wyrażasz zgodę na zapisywanie ich zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Zamknij okno

Polityka prywatnosci