Aktualności

Opublikowano: 2017-05-15
Zakończyliśmy prace nad systemem B2B dropshipping dla dystrybutora opon na rynki europejskie. Serwis obsługuje 20 krajow sprzedaży w 6 wersjach językowych ( opłaty, stawki VAT dopasowane są do ...
Opublikowano: 2017-03-15
Dla apteki Galmed zaprojekowaliśmy rozbudowany sklep online z ciekawymi integracjami, dużą ilością produktow i codziennymi aktualizacjami stanów magazynowych. Projekt dostępny jest tutaj Apteka...
Opublikowano: 2016-08-05
Dla naszego długoletniego Klienta, właściciela portalu Kuptravel.pl odświeżyliśmy szatę graficzną oraz unowocześniliśmy oprogramowanie. Jest ono oparte na systemie TravelCMS naszego autorstw...
Opublikowano: 2016-08-05
Do naszego systemu B2B dodaliśmy możliwość integracji z Amazonem. Jest to kolejna platforma aukcyjna, którą możemy zaproponować naszym Klientom....
Opublikowano: 2015-05-26
Zapraszamy do testowania systemu sprzedażowego Tires CMS - umożliwiamy dostęp do DEMO panela administracyjnego. Zakładanie kont testowych   Kliknij w obrazek aby powiekszyć ...

Demo sklepu

Zobacz przykładowe demo sklepu z naszym autorskim oprogramowaniem eShop. Zobacz sam!

SEO Optymalizacja

Pozycjonowanie

Search Engine OptimizationOptymalizacja stron pod wyszukiwarki internetowe jest procesem mającym na celu dopasowanie elementów witryny internetowej do wymagań stawianych przez wyszukiwarki internetowe. Wynik procesu optymalizacji jest wskaźnikiem procentowym dopasowania danej witryny do konkretnej wyszukiwarki.
SEO przeprowadza się pod kątem wyszukiwarki i dotyczy jedynie wyników wyszukiwania organicznego, nie ma natomiast wpływu na wyniki płatne lub „sponsorowane”, takie jak Google AdWords.

Poniższa informacja stanowi przewodnik po procesie optymalizacji, mający na celu uświadomienie Państwu ilość prac jakie należy wykonać aby poprawnie zoptymalizować – przygotować swoją własną witrynę internetową do wymogów stawianych przez wyszukiwarki internetowe. Informacja została opracowana dla pojedynczej witryny internetowej, a w przypadku posiadania większe ich ilości  sklepy e-commerce czy CMS – ma zastosowanie dla każdej z nich osobno.

Ten rodzaj SEO Optymalizacji stosowany jest przez naszych techników dla każdej strony internetowej w przypadku pozycjonowania pakietowego. Dla pozycjonowania pasywnego czy aktywnego odpowiednio stosowana do stron wymagających optymalizacji pod wskazane frazy czy słowa kluczowe jednorazowo i systematycznie w przypadku wyboru pozycjonowania aktywnego.

Instrukcja nie zawiera wszystkich procesów czy czynności jakie są związane z procesem optymalizacji, a jedynie wskazuje, czy ukierunkowuje myślenie, które przyczynia się w znacznym stopniu do podniesienia wartości optymalizacyjnej  a przez to większego wpływu na pozycję w indeksach wyszukiwarek. Procesu optymalizacji witryny dokonuje się dla najbardziej popularnych z nich: Google, Wirtualna Polska, Onet, Interia, Yahoo, Bing, Szukacz. Oczywiście istnieje możliwość zoptymalizowania danej witryny internetowej dla dowolnej wyszukiwarki na świecie.

Nie każdemu zależy na tym, aby być na 1 poz w google.com jeśli w Polsce używa się google.pl ( szukaj w internecie, tylko język polski)  i odwrotnie, jeśli chcesz zaistnieć na rynku innego kraju to należałoby proces optymalizacji skupić na kraju przeznaczenia.

W praktyce oznacza to, że jeśli twoja witryna internetowa została zoptymalizowana dla danego słowa kluczowego czy frazy kluczowej najlepiej, to powinna znajdować się na 1 pozycji w danej przeglądarce. Oczywiście w większości przypadków tak nie jest.

Na dzień dzisiejszy, przy ogromnej konkurencji, oczywiście każdy chce być na 1 pozycji, wymagania jakie należy spełniać wzrastają. Jednak pewne podstawowe elementy biorące udział w procesie optymalizacji się nie zmieniają.

Kilka z nich pokrótce omówimy.

Optymalizacja SEO - podstawowe elementy

 • Meta Tags
 • Meta Title – tytuł witryny
 • Meta Descriptions – opis witryny
 • Meta Keywords – słowa kluczowe – zwane również frazami kluczowymi
 • Body Text – tekst strony internetowej
 • Headings – czyli nagłówki stron oznaczane jako:
 • twój nagłówek 1
 • twój nagłówek 2
 • ...
 • twój nagłówek 6

Nagłówki stosuje się do wskazania kolejności czytania www przez roboty, zwane inaczej crawlers. Skaczą one po nowych stronach w celu odnajdywania nowych informacji i umieszczania ich w swoich indeksach – spisach. Jest to proces naturalny i w zależności od strony przechodzenie odbywa się rzadziej lub częściej – maksymalnie co 90 każda strona internetowa odwiedzana jest przez roboty.


Słowa kluczoweUżywanie słów w odpowiednich kombinacjach zdecydowanie pomaga w podniesieniu pozycji strony. I tak słowa kluczowe użyte w

 • nazwie domeny głównej, ma większą szansę na bycie na 1 pozycji, niż domena ich nie zawierająca ,
 • linkach domeny np: www.twoja-domena.pl/słowo-kluczowe/inne-słowo-kluczowe,
 • Image Alt  - są to słowa ukryte za zdjęciami, widoczne są dopiero po najechaniu myszką na zdjęcie,
 • Body Text - zwykły tekst obok słów

Dzisiejsze wyszukiwarki (Search Engines) są uczulone na powtarzanie ciągle tego samego tekstu na stronach internetowych. Reagują negatywnie na wprowadzanie na strony internetowe zbyt dużej ilości słów kluczowych czy wręcz wklejania skopiowanego tekstu. Traktują to jako spam.

Dzieje się tak dlatego że jako użytkownicy internetu chcemy aby informacje jakie wyszukujemy wykorzystując przeglądarki internetowe były tymi, których właściwie szukamy. Nie chcemy aby szukając groszku wyświetlała się marchewka, natomiast szukając warzyw chcemy aby wyświetlały się informacje o obu tych warzywach.

Dlatego powtarzanie słów kluczowych nie mających nic wspólnego z zawartą na danej stronie informacją nic nie daje. Ilość ich powtórzeń powinna być ściśle określonaz do pomiaru ich zawartości na stronie internetowej (ciężkości słów kluczowych) służy wskaźnik zwany Keyword Density ( KD ). Pokazuje on w stosunku procentowym ilość fraz/słów kluczowych do pozostałego tekstu na stronie.

Należy dbać o to aby wskaźnik ten nie pokazywał więcej niż 5 %, w praktyce nawet mniej. Wiąże się to również z policzalnością, której szerzej nie omawiamy.


Szybkość serweraRynek internetowy wymaga od właścicieli stron internetowych umieszczania ich na jak najszybszych serwerach. Wymóg ten wynika z coraz większej ilości stron internetowych, a co za tym idzie większej pracy jaką muszą wykonać roboty internetowe. Szybkość serwera znaczenie ułatwia im przeszukiwanie strony internetowej.


Wiek stronyStrony internetowe przychodzą i odchodzą. Z tego powodu zaufanie dane przez wyszukiwarki internetowe zależy od wieku strony. Strona dłużej istniejąca posiada wyższe zaufanie niż strona dopiero co zaindeksowana. Istnieją wskaźniki, które są w stanie zidentyfikować wiek strony.


Ilość użytkowników stronyWraz ze wzrostem popularności twojej strony, która zależy w tym przypadku od jakości informacji na niej zawartej, rośnie jej "odwiedzalność". Ten czynnik decyduje o reputacji twojej strony. Istnieją wskaźniki, które określają reputację twojej strony w internecie - PR ( Page Rank ). W chwili obecnej po auktualizacjach skryptów ma on mniejsze znaczenie jednakże cały czas świadczy o reputacji danej strony.


Dublowanie linków i słów kluczowych w linkachLinki tekstowe są to słowa i frazy kluczowe używane w linkach strony. Zaleca się nie stosowanie dublowania linków. To samo odnosi się do słów kluczowych w linkach. Ich dublowanie nie pomaga w optymalizacji strony, a wręcz przeciwnie.


HTML Walidator (W3C)Strony internetowe są pisane w języku HTML i CSS. Jak wszystkie języki programowania ewoluują. World Wide Web Consortium (W3C) zostało założone dla walidacji stron internetowych zgodnie z W3C Standard, czyli jakość stosowanego kodu w językach programowania powinna być zgodna minimum z W3C Standard.

Niektóre wyszukiwarki reagują negatywnie na strony, które nie przechodzą W3C Standard i wręcz nie indeksują stron, które posiadają zbyt duża ilość błędów walidacyjnych. W3C Standard ma niewielki wpływ na optymalizowaną stronę, może jednak przeszkodzić w jej indeksacji w niektórych przeglądarkach.


Poziom czytelności stronyCzytelność strony jest mierzona testem w USA zwanym Flesch Reading Ease. Określa on nic innego jak poziom trudności czytania tekstu zawartego na stronie internetowej. Niestety Test ten jest niedostępny dla wielu języków.


Słowa Kluczowe Użyte w Pierwszej Części Body Tekst

Niektóre roboty internetowe wyszukiwarek zwracają szczególną uwagę na jakość tekstu użytego na stronie – body text w pierwszych 250 znakach.
Teksty te mogą być widoczne na stronie lub też nie – ukryte pod image alt czy anchor tekst. Są one oczywiście widoczne przez roboty.

Optymalizując stronę należy zwrócić szczególną uwagę na tekst, który napotykają roboty po wejściu na twoją stronę.


Słowa kluczowe w HTML Comments – komentarze do kodu stronyAby pomóc robotom w sprawniejszym indeksowaniu twojej strony internetowej w kodzie strony możesz używać odpowiednich komentarzy HTML, które naprowadzają roboty na ideę organizacji twojej strony, przez co jest dla nich czytelniejsza i łatwiejsza do zaindeksowania.

Komentarze te pokazują rozmieszczenie poszczególnych elementów strony w kodzie samej strony. HTML Comments nie są widoczne dla użytkowników twojej strony, są natomiast widoczne w kodzie strony.

Dopasowując do przeglądarek powyższe elementy twoja optymalizacja strony powinna wynosić ok 55%. Pozostała część ok 45 % optymalizacji strony zależy od nakładu pracy jaki włożysz w promocję swojej strony SEM - Search Engine Marketing.
Poniżej przedstawiamy podstawowe informację związane z promocją twojej strony w internecie, które mają znaczący wpływ na poziom SEO.
Globalna popularność strony – popularność strony zależy min. od ilości linków prowadzących do twojej strony - Inbound Links - BL. Są to linki z innych stron internetowych prowadzących do twojej strony internetowej. Jeśli duża ilość linków z innych stron prowadzi do twojej strony, przeglądarki internetowe (Search Engines) uważają twoją stronę za ważną.

Liczba Inbound Links nie jest tak znacząca jak ich jakość oceniana jako relatywność linkującej strony i załączonych w linkach tekstów do twojej strony (anchor text). Dla przykładu dobrym BL będzie link pochodzący z innej strony internetowej o podobnej treści, w którym anchor tekst będzie pokrywał się z tekstem na twojej stronie np.: twoje słowo kluczowe.
Są to linki mające wpływ na popularność strony, których wyznacznikiem są sami ludzie. To oni decydują umieszczając link do twojej strony czy jest ona dla nich ważna czy też nie. Z uwagi na czynnik ludzki linki te są bardzo doceniane przez wyszukiwarki internetowe, a same strony do których linki się odnoszą posiadają wyższe zaufanie.

Z tego powodu obecnie wielkie znaczenie mają odnośniki G+ oraz Facebook - lubię to


PAPComputer - Skuteczna optymalizacja SEO

Przewiń do góry

Copyright 2018  © PAP Computer. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Polityka prywatności

PapComputer.pl

Nasza strona korzysta z ciasteczek. Korzystając z naszej witryny wyrażasz zgodę na zapisywanie ich zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Zamknij okno

Polityka prywatnosci